جزوات
جزوه «زائر حقیقی»

جزوه «زائر حقیقی»برگرفته از سلسله مباحث نظام شناسی اسلامی استاد زاهدی

جزوه "بصیرت فاطمی"

جزوه "بصیرت فاطمی"برگرفته از سخنان استاد زاهدی در فاطمیه93در 105 صفحه

جزوه « إيَّاكَ نَعْبُدُ وَإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ »، آیه انتظار ظهور حضرت ولی عصر(عج)

إيَّاكَ نَعْبُدُ وَإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ، آیه انتظار ظهور حضرت ولی عصر(عج)برگرفته از سخنان استاد زاهدی در جلسات نظام شناسی در موسسه صابره (س)

جزوه "خطابه غدیر، قانون اساسی دین"

جزوه "خطابه غدیر، قانون اساسی دین"(فایل pdf شامل 18 صفحه به صورت پیوست قرار داده شده)برگرفته از سلسله مباحث نظام شناسی اسلامی توسط استاد زاهدی

جزوه «رویارویی نظامات اسلام و نظامات کفر در سوره کافرون»

 متن جزوه به صورت فایل pdf در پیوست قرار گرفته است

مقالات مرتبط به انجمن

در اين بخش 3 مقاله قرار دارد كه متن كامل آنها به ترتيب در همين صفحه قرار گرفته است.

 

 

نظام سازی درکلام ولایت

1- «نظام» در كلام حضرت امام خميني قدس سرّه الشريف

صحيفه امام    ج‏13    ص : 112

بايد همه امور بر نظام‏ و نظم باشد... بايد يك مملكتى همه چيزش نظام‏ داشته باشد.

 صحيفه امام    ج‏15    ص : 238

هان اى مسلمانان جهان، واى مستضعفان گيتى، آن نظام‏ كه براى شما، براى رشد و تكامل شما، براى سعادت دنيا و آخرت شما، براى رفع ظلم و خونخوارى و چپاولگرى از مظلومان جهان و براى تربيت و تعليم انسانى و براى آزادى و استقلال كشورهاى شما از جانب خداوند متعال بپا شده نظامهاى الهى است كه بالاترين آنها نظام‏ اسلامى است.

متن كامل مقالات برگزيده سومين همايش بسوي راهبردهاي قرآني در تربيت انسان ، توجه همسران به آیات وجودی یکدیگر برای رسیدن به آرامش

توجه همسران به آیات وجودی یکدیگر برای رسیدن به آرامش

راضیه صدیق

چکیده

موضوع مقاله حاضر«توجه همسران به آیات وجودی یکدیگر برای رسیدن به آرامش» می‌باشد.در این مقاله آمده است که ما برای هر آیه‌ای از آیات الهی چه در آفاق باشد یعنی در عالم حیات باشد و چه در انفس باشد یعنی در داخل وجود ما باشد چهارگونه رفتار باید داشته باشیم.

متن كامل مقالات برگزيده سومين همايش بسوي راهبردهاي قرآني در تربيت انسان ، ابتدا وا نتهای نظام تعلیم وتربیت اسلامي

 ابتدا وا نتهای نظام تعلیم وتربیت اسلامي

ناصر بروجردی

چكيده

نوشته حاضر که به بحث در مورد ابتدا و انتهای نظام تعلیم و تربیت می پردازد، قصد دارد تا با نگاهی گذرا به سیر مراحل شکل گیری نظام تعلیم و تربیت اسلامی و نقطه شروع و پایان آن ، آشنایی کلی و مختصری با این نظام ایجاد کند. از آنجا که نظام تعلیم و تربیت همانند نقشه جامعی عمل می کند بدیهی است که آشنایی با این نقشه راه، محققان این عرصه  را مرحله به مرحله به پیش می برد و از سر در گمی ها رها می سازد. از این جهت پرداختن به این مقوله دارای اهمیت دوچندان است . از سوی دیگر یکی از معضلات جدی تحقیق و تالیف در این زمینه ، نابسامانی در طرح  مباحث و عدم هدفمند بودن آن است. زیرا حوزه تعلیم و تربیت آنقدر گسترده است ، که تمام شئون حیات انسانی را در بر می گیرد و افرادی که در این حوزه قلم می زنند ، به دلیل این وسعت ، علی رغم طرح مباحثی که به نظر مرتبط با بحث تعلیم و تربیت می آید اما به حاشیه می روند. لازم به ذکر است مطالب حاضر برگرفته از سلسله مباحثی است که جناب استاد زاهدی در دوره آموزشی" مدیریت و تربیت نیروی انسانی در تعلیم و تربیت قرآنی" ارائه نموده اند .

متن كامل مقالات برگزيده سومين همايش بسوي راهبردهاي قرآني در تربيت انسان ، تربيت دختران و پسران بر اساس تفاوت فطرت زنان و مردان

تربيت دختران و پسران بر اساس تفاوت فطرت زنان و مردان

سارا اديب زاده

 مقدمه

یکی از مباحثی که در تعلیم و تربیت در هر سرزمین و فرهنگی و در همه اعصار وجود داشته است، مسئله تفاوتهای دختران و پسران بوده است. گاه این مسئله می تواند ذهن یک مادر یا پدر را مشغول کند و گاه ذهن یک مربی را. اما آنچه بسیار حائز اهمیت می باشد، نگاه و نگرش طراحان نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور به این مسئله است.

در این موضوع افکار و نظریه های متعدد و متناقض بسیاری وجود دارد. در ادامه به بحث در مورد برخی از این افکار و طرح نظریه شفابخش اسلام خواهیم پرداخت.