جزوات و مقالات

جناب خسروباقری در فصل اول جلد دوم کتاب نگاهی دوباره به تربیت اسلامی می نویسد:

 موجه نمایی تعابیری چون تربیت اسلامی و اخلاقی اسلامی مورد تردید قرار گرفته است . این تردید ها از دو سو مطرح است یکی از سوی کسانی که در اندیشه تهذیب اسلام از مطالب و مباحثی هستند که به نظر می رسد به اسلام تحمیل شده است و دیگر از سوی کسانی که اصولا روند جوامع بشری را به سمت دنیوی شدن می بینند و برآن هستند که زبان دینی به تدریج از نظر قلمروهای مختلف  اندیشه و معرفت زدوده شود.

آقای خسرو باقری سوالاتی در زمینه ی تعلیم و تربیت اسلامی مطرح می کنند که ظاهر اینها سؤال است ولیکن در حقیقت شبهه است و با این سؤالات و شبهه ها تعلیم و تربیت اسلامی را نقض می کنند.

مقدمه: 

هدف ما از نگارش این مقاله پرداختن به موضوع زن به عنوان محور تربیتی خانواده و جایگاه او در نظام خلقت با توجه به بحث مشیت الهی است و همچنین توجه به بحث خلقت زوجه آدم علیه السلام در مراحل خلقت، می باشد.

در این مقاله با عنایت به آیات خلقت انسان و مشیت خداوند در خلق انسان کامل و هدایت انسانهای دیگر توسط انسان کامل به سوی مقام توحید و بطور اختصار به چگونگی جاری شدن این امور خواهیم پرداخت. لذا در ابتدا با توجه به آیات شریف قرآن کریم، در مورد خلقت انسان و چگونگی حضور او در عالم ارض، سپس چگونگی بعثت انبیا و تشکیل جامعه و در انتها نیاز انسان به هدایت الهی خصوصا لزوم داشتن ولی و سرپرست الهی برای رسیدن به مقام خلیفه الهی سخن آورده شده است که با استعانت از محضر رب العالمین و عنایت حضرت صاحب الامر به آن میپردازیم.

جزوه «زائر حقیقی»برگرفته از سلسله مباحث نظام شناسی اسلامی استاد زاهدی

جزوه "بصیرت فاطمی"برگرفته از سخنان استاد زاهدی در فاطمیه93در 105 صفحه

إيَّاكَ نَعْبُدُ وَإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ، آیه انتظار ظهور حضرت ولی عصر(عج)برگرفته از سخنان استاد زاهدی در جلسات نظام شناسی در موسسه صابره (س)

جزوه "خطابه غدیر، قانون اساسی دین"(فایل pdf شامل 18 صفحه به صورت پیوست قرار داده شده)برگرفته از سلسله مباحث نظام شناسی اسلامی توسط استاد زاهدی

 متن جزوه به صورت فایل pdf در پیوست قرار گرفته است

در اين بخش 3 مقاله قرار دارد كه متن كامل آنها به ترتيب در همين صفحه قرار گرفته است.