خلاصه گزارش جلسه 249 دوره آموزشی نظام شناسی

1051 1398/07/05
خلاصه گزارش جلسه 249 دوره آموزشی نظام شناسی

موضوع: تلاش بسیار سخت و هزینه دادنِ یاران امام زمان (عج) در شناسایی دشمنان اسلام در صفوف خودی در ایام ظهور آموزش جامعه و معرفی افراد منافق، از وظایف اصلی ما در فراهم نمودن مقدمات ظهور

برخی از عناوین مطرح شده:

 در هنگام ظهور، یاران امام زمان (عج) با دو مشکل مواجه خواهند بود:
۱- یکی شکستن نقاب فریب از دشمنانی که خودشان را دوست معرفی کرده‌اند و پرچم مخالفت با امام زمان (عج) را برداشته‌اند؛
۲- دوم چگونگی درگیری با این افراد که خودشان مدعی هستند و در صف مومنین خود را جا زده‌اند و صالح‌نما می‌باشند.

امام زمان صلوات‌الله علیه مجبور می‌شود قبل از اینکه با دشمن از روبرو درگیر شود، با اینها درگیر شود و کار خیلی سخت می‌شود. سختی مبارزه در این است که یاران امام زمان (عج) ملاحظه می‌کنند که مخالفین اصلی در لشکر خود امام زمان (عج) هستند!

نفرات زیادی از یاران امام زمان (عج) شهید می‌شوند تا یکی از این منافقین رسوا شود. مصیبت یاران امام زمان (عج)، حضور انسان‌هایی است که بین یاران هستند ولی اهل نفاق بوده و بزرگترین خیانت‌ها و توطئه‌ها را می‌کنند.

شناسایی منافقین و خیانتکاران آنقدر سخت است که متدینین و روحانیون ساده‌لوح که قدرت تشخیص ندارند، این موضوع را قبول نمی‌کنند. دفاع انسان‌های نفهم و ساده‌لوح از این منافقین، جوان را پیر می‌کند: "يَوْمًا يَجْعَلُ الْوِلْدَانَ شِيبًا"(مزمل:۱۷).

برای مقدمات ظهور، یکی از اصلی‌ترین وظایف ما آموزش جامعه و معرفی افراد منافق و ظاهرالصلاح است که اسرار یاران امام زمان (عج) را می‌فهمند و آنها را ضایع می‌کنند.

ایام مبارک فرج، اتفاقی می‌افتد که دل‌های مؤمنین و مؤمنات به نور وجود امام زمان صلوات‌الله علیه و علی آبائه، دلگرم می‌شود و آنهایی که اهل ارتباط با امام زمان (عج) هستند، اهل یقین می‌شوند. این رزقی است که فقط نصیب اولیاء و یاران و اصحاب امام زمان (عج) می‌شود.

در این میان، عده‌ای در تردید می‌مانند، عده‌ای انکار می‌کنند و عده‌ای خاموش و تماشاچی هستند!

زمان ظهور یک مدت و فرصتی است که می‌گذرد. در این زمان، جوهر وجود یاران امام زمان (عج) شکوفا می‌شود و مبارزه را شروع می‌کنند، اما آنهایی که در تردید مانده یا تماشاچی هستند، این فرصت را از دست می‌دهند و در قیامت در برابر این سوال که "با مهدیِ ما چه کردی؟" جوابی ندارند.

تا زنده‌ایم باید اهل دفاع از امام زمان (عج) باشیم. امروز روز عمل است و فردا باید حساب پس بدهیم...

0 نظر