خلاصه گزارش جلسه 248 دوره آموزشی نظام شناسی

1140 1398/07/05
خلاصه گزارش جلسه 248 دوره آموزشی نظام شناسی

موضوع: قرائت قرآن با صدای بلند و صوت حسن و دعا و مراقبت، موجب فراری دادن جنّیان وسوسه‌کننده می‌شود. تشریح هرمنوتیک و پلورالیسم و جواب اسلام به این دو موضوعِ باطل.

جنّیان برای "یوسوس فی الصدور الناس" منتظر فرصت هستند و ما با دعا و مراقبت، نباید این فرصت را به آنها بدهیم. اهل‌بیت علیهم‌السلام به ما گفته‌اند که قرآن را با صدای بلند و صوت حسن بخوانیم. قرآن با صوت حسن، مثل هوای خنک، همه جا را خنک و آرام می‌کند و جنّیان را بیرون می‌کند. مداومت در خواندنِ آیت‌الکرسی و سوره فلق و سوره ناس فراموش نشود.

شبهه‌ی هرمنوتیک: شلایر ماخر و گادامر در مبحث هرمنوتیک می‌گویند که وحی را قبول دارند اما وقتی این وحی، توسط انسان‌ها و به مرور زمان، دست به دست می‌چرخد، کم و زیاد شده و پیام اصلی ذوب و نابود می‌شود. یا اینکه محتوای پیام اصلی با تخیّلات ذهنی و خاطرات ما آمیخته می‌شود و به چیز دیگری تبدیل می‌شود. لذا پیام وحی به صورت ناقص و ناسالم به ما می‌رسد و ما هم مجبوریم تا آن را بپذیریم!

مسیحیت و ادیان دیگر در برابر این استدلال زانو زده‌ و ناتوان هستند. پذیرفته‌اند که یعقوب با خدا کشتی گرفته است!! اکنون پنج انجیل داریم که با هم فرق می‌کند ولی همه اینها را قبول دارند. منطق هرمنوتیک را به ایران هم آورده‌اند و می‌خواهند به قرآن و روایات ما هم سرایت دهند!

ما چند دلیل روشن برای رد هرمنوتیک داریم:
۱- منطق هرمنوتیک از ابتدا خراب است. آیات وحی از جانب آسمان می‌آید و خود خداوند حافظش هست: "إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ؛ بى‏ ترديد ما قرآن را نازل كرديم و قطعاََ نگهبان آن خواهيم بود" (حجر:۹). لذا آیات قرآن بعد از یک میلیون سال هم تکان نمی‌خورد.
۲- آیات وحی بر قلب نازل شده و سینه به سینه چرخیده است و قلب دارای فراموشی و خلط با خاطرات ذهنی نیست. خدا حُفاظ خودش را در دل‌های پاک نورانی می‌فرستد و محال است که لفظی در ظاهر یا باطن جابجا شود: "وَيُرْسِلُ عَلَيْكُمْ حَفَظَةً"(انعام:۷).

هرمنوتیک برای اسلام و قرآن نیست. لذا آیات قرآن بعد از ۱۴۰۰ سال تکان نخورده است‌.

پلورالیسم می‌گوید که عقیده و نظر هر شخص برای خودش محترم است. اسلام این نظریه را قبول ندارد. فقط عقیده‌ای که با حق منطبق باشد، محترم است. عقیده دزدی و ظلم و خیانت نه برای صاحبش و نه برای دیگران محترم نیست.

اگر عقیده‌ای با قرآن و اهل بیت(ع) تطبیق کند، حق است و در غیر اینصورت، عقیده‌ی باطل است.

پلورالیسم یعنی هُرهُری مذهبی. هر دین و عقیده‌ای مثل بهائیت و دزدی و... را محترم می‌داند. در ایران تفکر پلورالیسم توسط فراماسونرها آورده شد. در ایران برخی "دانشمندان جاهل و جاهلان دانشمند" می‌گویند عقیده‌ی هر شخص برای خودش محترم است! اینها شخصیت افراد را به جای منطق می‌دانند.

هرمنوتیک و پلورالیسم، دو پشتوانه خیلی قوی دارند. شیاطین و جنّیان این منطق غلط و کثیف را زنده نگه می‌دارند. حق هم‌ پشتیبان دارد. حرف خدا و ولایت، عصمت، طهارت، نور و منطق اهل‌بیت(ع)، پشتوانه‌ی حقانیت است...

0 نظر