خلاصه گزارش جلسه 247 دوره آموزشی نظام شناسی

909 1398/07/05
خلاصه گزارش جلسه 247 دوره آموزشی نظام شناسی

جلسه ۲۴۷ دوره آموزشی نظام‌شناسی با تدریس استاد زاهدی در دفتر مرکزی موسسه صابره(س) برگزار شد.

 

خلاصه‌ای از اهم مطالب:

از صدر اسلام تاکنون شیطان با دو افعی خطرناک به نام هرمنوتیک و پلورالیسم به جنگ اسلام و حقیقت آمده است. این فتنه طوری طراحی شده که هیچگاه خاموش نمی‌شود و هر زمان در حال گرفتن قربانی از مسلمین است.

تعریف هرمنوتیک: نظر و عقیده‌ای که هر لحظه خود را به صورت جدیدی عرضه می‌کند و فضای ذهنی و قلبی جامعه را در اختیار می‌گیرد...

علت اینکه برخی‌ها در برابر هرمنوتیک تسلیم می‌شوند، متوقف شدن در سطح ظواهر و واقعیات و دوری از حقایق و حقیقت است. اما حضرات اهل بیت(ع) می‌فرمایند هر ذره و اتفاق و کلمه‌ای یک حقیقت دارد که اصلاََ قابل نقل و انتقال نیست و یا اگر قابل انتقال شود چیزی از آن کم نمی‌شود، چون حقیقت است.

واقعیت چیست؟ یک داستان است که مثلاً یک نفر رفته زیر ماشین که با چهار تا نقل قول تغیر می‌کند. درحالیکه حقیقت قابل عوض شدن، نیست و محکم در جای خود ایستاده است.

اسرار اسلام متکی بر حقیقت است نه واقعیت. خلفا در صدر اسلام روی واقعیت اثر گذاشتند و بر خلاف دستور خدا و رسول(ص) در غدیرخم عمل کردند.

با واقعیت می‌شود بازی کرد اما با حقیقت و حقایق خیر. اهل بیت(ع) پای حقایق ایستادند و شهید شدند و مراقبت کردند و دشمن نتوانست حقیقت را دست زده و جابجا کند، اما واقعیت مانند قضیه خلافت را جابجا کردند.

۱۴معصوم برای حفظ و مراقبت حقیقت آمدند. دشمن می‌تواند از نگاه ظاهری و واقعی، اهل بیت علیهم السلام را با توطئه و نیرنگ، دستگیر و شکنجه‌ و شهید کند اما حقیقت و نور آنها را نمی‌تواند خاموش کند.

هرمنوتیک ۱۴۰۰سال است که دارد ظاهر اسلام را عوض می‌کند و قربانی می‌گیرد. فلانی خلیفه اسلام است، یک واقعیت است اما از پس حقیقتِ ولایت امامان و خلیفه‌اللهی برنیامدند و نتوانستند جای امامان را بگیرند.

در نتیجه هرمنوتیک هرگاه با ظاهر دین بجنگد موفق است اما اگر بخواهد با باطن و حقیقت دین روبرو شود تمام استخوانهایش در هم خورد می‌شود. لذا هرمنوتیک در برابر حقیقت ذلیل و بیچاره است. جسم امام(ع) را زندانی کردند اما روح و حقیقت امام(ع) را خیر.

اسلام اگر فاقد حقیقت بود اینچنین زنده و بالنده نبود. دشمنان اکنون هم دستشان از رسیدن به حقیقت و نور اهل بیت(ع) کوتاه است. نورانیت حضرت مهدی (عج) ادامه دارد اما به دنبال مخفیگاه او هستند!

هرمنوتیک و پلورالیسم در برابر حقیقت اسلام شکست خوردند اما قربانی می‌گیرند. بر انسان‌های نفهم و ظاهربین پیروز شدند. اکنون هم عده‌ای شده‌اند داعش و حامیان داعش. حقیقت حضرت مهدی (عج) نور است و قابل غصب و کنترل نیست.

بیشتر مسلمانان جهان از عزیزان اهل سنت هستند و این پایه انحراف را از انحراف از غدیرخم چیدند و دو افعی ذکر شده (هرمنوتیک و پلورالیسم) را بر مسلمین مسلط کردند. اما ما شیعه و حقیقت اسلام و قرآن را داریم. حضرت مهدی و حضرت زهرا و امام حسین علیهم السلام فقط برای ما الفاظ نیستند، هم به آنها عقیده داریم و هم برای ما مجسم هستند. این ملت بیخود نیست که در اربعین تا کربلا پیاده می‌روند چون امام ما زنده است، جواب می‌دهد و پذیرایی می‌کند...

0 نظر