خلاصه گزارش جلسه 246 دوره آموزشی نظام شناسی

905 1398/07/05
خلاصه گزارش جلسه 246 دوره آموزشی نظام شناسی

جلسه ۲۴۶ دوره آموزشی نظام‌شناسی با تدریس استاد زاهدی در دفتر مرکزی موسسه صابره(س) برگزار شد.

خلاصه‌ای از اهم مطالب:

تشریح ترفند و تلاش معاویه و دشمنان اهل بیت برای ایجاد فاصله بین وصایت و ولایتِ حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام با مدیریت سیاسی و اجتماعی در جامعه که تاکنون ادامه یافته است.
انتقاد از حضور نامحرمان فتنه‌گر و منافق در مصادر انقلاب و دور زدن ولایت فقیه و تحمیل امثال برجام و نفوذ دشمنان و نظاماتشان در کشور که به دعای نیکان و متدینین و جانبازان و حرمت خون شهدا و معجزات و توسلات نتوانستند وارد تصاحب حوزه مدیریت اسلامیِ ولی فقیه شوند.
چاره کار بر اساس این آیه است:
«قُلْ ما یَعْبَؤُا بِکُمْ رَبِّی لَوْ لا دُعاؤُکُمْ؛ بگو: اگر دعاى شما نباشد، پروردگارم هيچ اعتنايى به شما نمى‌كند. (فرقان:۷۷)»
دعا، نه فقط لقلقه لسانی بلکه ایجاد سازوکار اجابت دعا در امثال آموزش پرورش، دانشگاه، دفاع و سیستم موشکی با اندیشه‌های توحیدی است.
اگر ما نظامات اسلامی را عرضه کنیم، نظامات دشمن بر اساس «جَاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا»، رنگ می‌بازد.
ذکر دستاوردها و نقش مدیریت امام زمان(عج) در پیروزی‌ها و عنایت‌ها هنگام نیاز و امید به آینده در پیروزی اسلام و انقلاب و شیعیان، از جمله اینکه: اکنون حدود ۵۰ کشور اسلامی تحت تسلط آمریکا هستند ولی تنها کشوری که یک تنه در مقابل گردن کلفتی و قلدری آمریکا و جهان کفر ایستاده و پیروز شده و آمریکا از او می‌ترسد، جمهوری اسلامی ایران با رهبری ولی فقیه است...

0 نظر