گفتاری از استاد زاهدی به مناسبت ۸ اسفند، روز امورتربیتی

1235 1397/12/09
گفتاری از  استاد زاهدی به مناسبت ۸ اسفند، روز امورتربیتی

به مناسبت ۸ اسفند، روز امورتربیتی گفتاری از استاد زاهدی (معاون شهیدان رجایی و باهنر)

گفتاری از استاد زاهدی (معاون شهیدان رجایی و باهنر)
۸ اسفند ۱۳۹۷:

نهاد امور تربیتی با سی هزار نیرو در سراسر کشور عمل کرد و کل جامعه را تحت تاثیر قرار داد. افراد شاخصی مثل شهید رجایی و شهید باهنر و مرحوم شهید شاه‌آبادی نه تنها هوادار آن بودند بلکه پشتیبانی می‌کردند و در حمایت از آن سخنرانی کردند؛ همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز چندین بار آن را مورد تایید قرار دادند و فرمودند اگر امور تربیتی نداشتیم و تاسیس هم نشده بود می‌بایست دوباره تاسیس شود.

این جمله رهبر گواه است که امور تربیتی ظرفیت بیش از یک طرح ملی را در صورت تاسیس دارد و نشان می‌دهد که مثل بسیج، سپاه، جهاد سازندگی، انقلاب فرهنگی و... جزو سرمایه‌های فکری جمهوری اسلامی در تعاملات فرهنگی و فکری با غرب بوده است که در صورت اصلاح، تقویت و پیگیری، یکی از سرمایه‌های بزرگ و از اسباب پیروزی جمهوری اسلامی در عرصه فرهنگ و هنر و در عرصه تعاملات فرهنگی جهانی می‌باشد.

آنچه مسلم است آن است که پیروان اندیشه‌های_غربی با فعالیت و حضور "امور تربیتی" مخالفند و تلاش می‌کنند که آن را ریشه‌کن کنند و از خاطر ملت محو نمایند.

تاکنون نیز سعی کرده‌اند به جای آن سازمان دانش‌آموزی که نام اصلی آن پیش آهنگی است را جایگزین کنند و متاسفانه با پشتیبانی اندیشه‌های غربی تا اندازه‌ای موفق هم بوده‌اند.

اما با فرمایشاتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره "امور تربیتی" فرمودند؛ بر تمام نیرو‌های انقلابی فرهنگیان متعهد واجب است که در احیای آن بکوشند و فرمایشات رهبر انقلاب را بر زمین نگذارند.

زیرا همانطور که اشاره شد سازمان دانش‌آموزی ریشه در پیش‌آهنگی دارد که عقبه آن در اندیشه‌های غربی ست اما "امور تربیتی" دارای مبانی عمیق اسلامی و قرآنی است که موجب پایداری آن تا ابد خواهد شد.

در این زمینه دفتری تاسیس شده است و طبق قانون آتش به اختیار، دلسوختگان و محققین جمع شده‌اند و دوره‌های آموزشی را برگزار کرده‌اند و تاکنون نزدیک به هزار جلسه آموزشی به اجرا گذاشته شده است.

اکنون که امور_تربیتی، یادگار شهیدان رجایی و باهنر، به یاری عمار‌های انقلاب اسلامی نیاز دارد، محققان این مجموعه در تلاشند تا مکتب تربیتی اسلام را مطابق با آخرین نظرات علمی ارائه نمایند و صدای "هل من ناصر" قرآن کریم را به گوش عاشقان ولایت برسانند...

0 نظر