چاپ کردن این صفحه

"ضرورت احیای «یوم الله نه دی» و نقش زیارت عاشورا در ایجاد اتحاد و شعارهای وحدت‌بخش در میان اقوام و اقشار ایرانی"

2693 1397/10/15
"ضرورت احیای «یوم الله نه دی» و نقش زیارت عاشورا در ایجاد اتحاد و شعارهای وحدت‌بخش در میان اقوام و اقشار ایرانی"

با حضور مردم در ۹ دی سال ۸۸، بساط فتنه‌گران و منافقان روسیاه جمع شد و در حقیقت خداوند و حضرت اباعبدالله الحسین و ابالفضل العباس علیهماالسلام آنها را رسوا و مفتضح کرد/ایام نه دی، حرم الله و ایام الله و دفاع از حریم و حرم اسلام و انقلاب و حق است، اگر ملت بیدار باشد مورد حمایت و دفاع  اهل بیت(ع) قرار می‌گیرند/در ایران، پان ایرانیسم و ملی‌گرایی راه انداختند، شعارهای دنیاپسندانه و مردم‌فریب راه انداختند اما با بیداری مردم و علما نتوانستند موفق شوند / نجات ملت و اقوام ایرانی از ابتدای انقلاب و خصوصاَ در فتنه ۸۸ و در حماسه نهم دی، مرهون عاشورای حسینی و زیارت عاشورا و علمدار کربلا و زینب کبری است/ رمز این شعر و رمز پیروزی بر فتنه‌گران و خائنان و خواص خیانتکار در سال ۸۸؛توسل به حضرت اباالفضل العباس بود

بسم الله الرحمن الرحیم

این ایام متعلق به سالگرد ۹ دی است که با حضور مردم در سال ۸۸، بساط فتنه‌گران و منافقان روسیاه جمع شد و در حقیقت خداوند و حضرت اباعبدالله الحسین وابالفضل العباس علیهماالسلام آنها را رسوا و مفتضح کرد.

شکست آمریکا و امثال ترامپ و منافقین قدیم و جدید در سایه شعار و شعور و بیداری ملت است. اما اگر ملت بخوابد و نفهمد، اینها نفوذ کرده و مسلط می‌شوند.

ایام نه دی، حرم الله و ایام الله و دفاع از حریم و حرم اسلام و انقلاب و حق است. اگر ملت بیدار باشد، مورد حمایت و دفاع  اهل بیت(ع) قرار می‌گیرند.

حتی کعبه نتوانست خودش از خودش دفاع کند و به خاطر عدم دفاع ما؛ تنها ماند و آل سعود نوکر صهیونیستها و آمریکا در آنجا مسلط شد. آل سعود با شعار عربی و با حذف شعارهای اسلامی، عربستان را ایجاد کرد. اگر خانه خدا و مدینه می‌‌گفتند، همه مسلمین خود را شریک می‌دانستند اما آنها با جسارت تمام نام حجاز را عربستان سعودی گذاشتند. دشمنان اسلام همین بلا را بر سر همه کشورهای اسلامی آوردند. ایران مسلمان شیعی، رئیسش شد پهلوی و سلطنت شاهنشاهی آریامهر. در ترکیه بعد از حذف امپراطوری عثمانی وحذف ارزش‌های اسلامی، آتاتورک را گذاشتند و پان ترکیسم و پان عربیسم و پان عراقیسم راه انداختند.

در ایران، پان ایرانیسم و ملی‌گرایی راه انداختند. شعارهای دنیاپسندانه و مردم‌فریب راه انداختند و به خورد ملت‌ها دادند و با کمک سرنیزه‌های آمریکا و اسراییل، مهره‌های خود را جا انداختند. اول شعارهای اسلامی را حذف کردند  و شعارهای ملی‌گرایی و دمکراسی سر دادند. بعد هرچه خواستند جایگزین کردند.

اما بحمدالله در ایران با بیداری مردم و علما نتوانستند موفق شوند. همه کارها را کردند حرف و شعارهای خود را دادند ولی نگرفت و ملت تمایل نشان نداد.

اما در عراق شعارهای ملی‌گرایی پا گرفت و آنجا را قطعه قطعه و متفرق کردند. در ترکیه پا گرفت و آنجا را قطعه قطعه کردند. در عراق بیش از صد گروه و قبیله، مدعی پیدا کرد برای سهم‌خواهی.  هر کس فقط از قبیله خودش تعریف می‌کرد. همان کاری که فرعون با قوم موسی کرد. از وحدت مردم جلوگیری و همه را گروه گروه کرد تا بتواند مسلط باشد.

در افغانستان و پاکستان همین نقشه گرفت و قبیله‌گرایی راه انداختند. در ایران نیز  اینکار ها را کردند اما جواب نداد. در میان اکراد و ترک‌ها، سیستان و بلوچستان، خوزستان، ترکمن صحرا، لرستان و فارس‌ها، قبیله‌گرایی و قوم‌گرایی راه انداختند. سپس هر کدام را علیه دیگری و علیه وحدت کشور مورد تحریک قرار دادند. ساختن جوک‌ها علیه اقوام و اقشار گوناگون با هدف تحریک و جلوگیری از وحدت بود. بلوچستان نام قبیله بلوچ است و خواستند آنجا را مثل عربستان کنند.

در عربستان به جای اصالت دادن به اسلام و قرآن، به فامیلی و قبیله اصالت دادند. اوایل انقلاب یادتان هست چگونه کردها را علیه انقلاب تحریک و ساز خودمختاری وجدایی سر دادند؟ ملیت‌ها و اقوام گوناگون را ایجاد و تحریک کردند اما نهایتا یخشان نگرفت و اهداف دشمن به سرانجام نرسید. خدا اینطور خواست و مردم با کمک علما، داخل این بازی فریب نشدند.

رهبران مردمی از میان علما همه طرفدار اسلام بودند. عالم ترکیه اصلا ترک نبود. رهبر علمی و اسلامی در عربستان اصلا عرب نبود. هیچگاه علمای اسلام به نام ملیت‌ها قیام نکردند. اما دشمنان با نام قبیله و قوم نفوذ و فتنه ایجاد کردند.

نظام قبیلگی و تفرقه را بنا کردند برای اینکه هر قومی به سراغ اصالتها و رسم و رسوم‌های خودش برود؛ اما به دلیل مجاهدت علمای اسلام و مسلمان بودن مردم و شعارهای وحدت بخش قرآنی و نقش محوری اهل بیت؛ دشمن در ایران اسلامی ناموفق بود و ضایع شد.

گریه‌ها و دعاها و توسلات و شهدا به میدان آمدند. بسیاری از علمای هر قوم به شهادت رسیدند تا ایران اسلامی با همه شعار‌های اسلامی عاشورایی و ولایی بر همه نقشه‌های دشمنان پیروز شد.

چرا علما و ملت بر همه شعارها و پرچم‌های ملی‌گرایی و انحرافی و دشمن‌پسند پیروز شدند؟ چون علمای ما تحت تاثیر تربیت زیارت عاشورا و رهنمودهای وحدت‌بخش و نجات‌بخش اهل بیت بودند. هیچ قوم و ملت و قشری در ایران اسلامی حتی اقوام مسیحی و زرتشتی و... با شعارهای اصیل اسلام و قرآن و اهل بیت(ع) دشمنی نداشت. لذا همه را دور یک پرچم جمع کرد.

اصالت شعارهای فطری و عاشورایی بر همه پرچم‌ها غالب شد؛ زیرا با قلوب مردم سر و کار داشت.

زن موسوی در فتنه ۸۸ خواست قوم لر را تحریک کند وگفت موسوی داماد قوم لر است. فرزندان لرستان کجایند که از داماد خود حمایت کنند؟! این شعارها و تحریکات نیز نگرفت و مردم محل نگذاشتند و او ضایع شد. چون از قبل شعارهای جذاب عاشورا قلوب مردم را تصرف کرده بود.

نجات ملت و اقوام ایرانی از ابتدای انقلاب و خصوصاََ در فتنه ۸۸ و در حماسه نهم دی، مرهون عاشورای حسینی و زیارت عاشورا و علمدار کربلا و زینب کبری است که یک زیارت عاشوری خالی در مساجد و در هیاتها و روضه‌ها و خانه‌ها این همه برکات داشت.

اکنون هر بچه‌ای در سراسر کشور با نام حضرت اباالفضل العباس علیه‌السلام آشنا است و همه، حضرت و وفاداری و رشادت و علمداری و اطاعت محض ایشان از مولای خود را و عدم سازش با دشمنان امام حسین(ع) توسط ایشان را می‌ستایند. با فضل و کرامات و عنایات و توانایی‌های ملکوتی ایشان آشنا هستند و معرفت دارند.

همه اقوام با هر زبان به ایشان ارادت دارند. درحالیکه حضرت عباس نه ترک است و نه فارس و نه بلوچ و نه... . نام مبارک ابالفضل برجسته شده و تمام خائنان و بازی گران سیاسی و عامل دشمنان را کنار زده است. هرجا پرچم و علم اباالفضل محور و شعار بود، هیچ شعار قومی و قبیلگی و انحرافی یارای مقابله ندارد و همه‌ی اقوام زیر علم ایشان جمع هستند.

شعارهای مربوط به علمدار کربلا بیشتر جوانان را تحت تاثیر قرار داده است و با حضور پرچم ایشان، سایر پرچم‌ها میدان را خالی می‌کند.

در فتنه ۸۸ و سپس حضور مردم در نه دی، تمام دشمنان انقلاب و فتنه‌گران داخلی با همه شعارهای انحرافی و پرچم‌های گمراهی شکست خوردند و مفتضح شده و به زباله‌دان تاریخ انقلاب انداخته شدند.

یکی از شعارهای جذاب و مستحکم و وحدت‌بخش و پرمعنی که بر جان همه‌ی اقوام و اقشار مردم نشست این رباعی بود:

 

"در ظهر عزا حرمت ارباب شکستند

علمدار کجایی، علمدار کجایی

این فتنه‌گران راه عزادار تو بستند

علمدار کجایی، علمدار کجایی"

 

این شعار پرمعنا توسل مردم متدین از هر قوم و قشر در سراسر ایران خصوصاََ در تهران میدان انقلاب در نه دی ۸۸ بود که موجب عنایت حضرت اباالفضل گردید و بساط فتنه و فتنه‌گران جمع شد.

رمز این شعر و رمز پیروزی بر فتنه‌گران و خائنان و خواص خیانتکار در سال ۸۸؛توسل به حضرت اباالفضل العباس بود.

این توسل بود که همه آنان را شکست داد و راه حق را از باطل و نفاق جدا و مردم و فریب خورده‌ها را بیدار و هوشیار کرد. فتنه‌گران در برابر بیداری مردم و این توسل دیگر حرفی نداشتند و به سوراخ‌ها خزیدند.

نام مبارک و حرم مبارک حضرت زینب سلام الله علیها توانست هیمنه و رعب و جنایات داعش و اربابان غربی و عربی آنها را در هم بشکند و مردم منطقه و جهان اسلام را روشن و همه فتنه‌گران نفوذی را مفتضح کرد.

 ایران اسلامی را از شر داعش در امان نگه داشت. شهدای مدافع حرم پیشقراول این توسل و دفاع و پیروزی بودند.

در نه دی ۸۸ نیز نام مقدس علمدار کربلا و توسل به ساحت ایشان کشور و انقلاب و ملت ما را نجات داد.

اما منافقین و نفوذی‌ها و خائنین برای فتنه‌های جدید در کمین هستند و ملت عاشورایی ما هم باید برای حیات خود و انقلابشان همیشه آماده حضور در صحنه و هوشیار و متوسل باشند.

هر سال دارند تلاش می‌کنند تا با ایجاد فتنه‌ها بتوانند براندازی نرم و تهاجم فرهنگی خود را کامل کنند و ضربه اساسی را بزنند اما تا وقتی مردم به علمدار کربلا و علمدار انقلاب متوسل و وفا دارند، دشمن بیرونی و فتنه‌گران خائن داخلی شکست خواهند خورد.

این راهم بدانیم که حضرت ابوالفضل نیز از شعار اشاره شده خوشش می‌آید و هر جا فتنه‌ای رخ داد بلافاصله این شعار را سر دهید:

 

در روز عزا حرمت ارباب شکستند

علمدار کجایی

این فتنه‌گران راه عزادار تو بستند

علمدار کجایی

 

رهبر معظم و نایب امام زمان(عج) نیز اخیراََ در برابر طوفانی که همه جهان را برگرفته و اکنون به اروپا رسید، فرمودند که ایران اسلامی به خاطر محبت به اهل بیت علیهم السلام در امنیت بسر می‌برد... . لذا قدر این محبت وامنیت وعنایات را بدانیم

جمعه ۷ دی ۹۷آخرین‌ها از

0 نظر